Șefa postului public „Moldova 1” a depus cerere de demisie. Ecaterina Covali și-a depus cererea de demisie din funcția de directoare a postului public de televiziune „Moldova 1”. Se întâmplă la trei luni de la preluarea mandatului. Unul dintre memebrii Consiliului de Supraveghere a scris că aceasta "a fost nevoită să-și depună mandatul, după ce a expus o serie de nereguli grave în activitatea directorului general al TRM, V. Țurcanu"