„Este o înțelegere între prima persoană de aici, președintele țării și președintele României. De ce se întâmplă? Pentru că cineva are de întors datorii, mă refer aici la administrația de peste Prut, pentru faptul susținerii și suportului în campanie electorală de către PAS și nemijlocit Maia Sandu”, a spus Ion Ceban într-un video publicat pe rețelele de socializare.
(...) Răspuns pentru Ceban. Președinția a venit cu o scurtă reacție la distanță de o zi de la acuzațiile lansate de primarul Ion Ceban. „Respingem cu fermitate acuzațiile nefondate lansate de respectivul politician”, notează serviciul de comunicare a președintei Maia Sandu.
Din aceeași ediție