Directorul STISC, Alexandru Corețchi, și-a dat demisia. Anunțul a fost făcut de Cancelaria de Stat. Nu e clar dacă demisia acestuia e legată de problema cu semnătura electronică din ultimele zile
Cine preia șefia instituției: Actualul director adjunct al instituției, Radu Vieru.