Șefa Băncii Naționale a Moldovei, Anca Dragu, ar fi mers ieri seara la București pentru a se întâlni cu președintele României, Nicușor Dan. Informația e publicată pe surse, de presa de la București. Numele acesteia e vehiculat în lista celor care ar putea fi numiți prim-miniștri, din zona tehnocrată. Deocamdată, decidenții de la București nu se pot pune de acord cu privire la taxe. Unii vor să reduce deficitul bugetar prin creșterea impozitelor, în timp ce alții - sunt categoric împotrivă