Republica Moldova face un pas înainte pentru un viitor mai curat și o comunitate mai responsabilă! Locuitorii din țara noastră vor putea returna sticlele de la băuturi și vor primi înapoi suma plătită inițial pentru ambalaj, suplimentară prețului băuturii. Guvernul a aprobat astăzi lansarea Sistemului de Depozit pentru Ambalaje, o măsură care urmărește reducerea poluării, încurajarea reciclării și dezvoltarea unei economii circulare în țara noastră