Ministra de Interne: Organizatorii din 15 iunie care au încălcat legea vor fi trași la răspundere. Totodată, a fost deschis un dosar penal în cazul incidentelor de ultragiere a forțelor de ordine în timpul altercațiilor dintre polițiști și participanții la protestul anti-LGBTQ+. Referitor la incidentul privind îmbrâncelile dintre un bărbat cu un copil în brațe și forțele de ordine, oficiala a menționat că oameni legii au acționat „în interesul suprem al copilului”