Din aceeași ediție
Poliția e de vină. Socialiștii dau vina pe oamenii legii pentru altercațiile din centrul capitalei. Voicu: „Asemenea situații nu vor fi tolerate de următoarea guvernare”. Ex-ministrul de Interne și socialistul Pavel Voicu a declarat că altercațiile puteau fi evitate. Întrebat dacă își asumă responsabilitatea pentru violențele petrecute, președintele Blocului Comuniștilor și Socialiștilor din Parlament, Vlad Batrîncea, a răspuns că partidul a promovat „majoritatea cetățenilor acestei țări”
Incendiul de la Durlești. Primele sancțiuni după incendiul de la mansarda din Durlești: Mai mulți specialiști au rămas fără atestate. Decizia a fost luată de către Ministerul Infrastructurii și Dezvoltării Regionale
Comisia a „constatat abateri majore în toate etapele de realizare a construcției: de la documentația urbanistică, proiectare și verificare tehnică, până la recepția finală și intervențiile neautorizate asupra structurii imobilului”.