Reacția Măriuței Nistor: Sunt jurnalistă și nimic nu mă va opri să scriu despre subiecte de interes public. Într-un comentariu, acel angajat pe bani publici, vizat în articolul semnat de mine, menționează „după faptă - și răsplată”, referindu-se că a făcut acea postare tocmai pentru că eu am îndrăznit să scriu un articol care descrie cum și pe cine sunt cheltuiți banii publici, adică un subiect de interes public.