Gheorghe Budeanu a fost numit în funcția de membru al Consiliului de supraveghere și dezvoltare al Companiei „Teleradio-Moldova”. Un proiect de hotărâre în acest sens a fost votat, la ședința plenară de joi, 12 iunie curent, de 57 de deputați. Candidatura lui Gheorghe Budeanu a fost propusă de Fracțiunea parlamentară „Partidul Acțiune și Solidaritate”, după demisia membrului Consiliului de supraveghere și dezvoltare Sergiu Stanciu