După provocarea de zilele trecute cu un afiș fotografiat de mai multe ori (pentru a da senzația de mase), azi pro-rușii anunță că cimitirul evreiesc "a fost vandalizat cu însemnezele naziste ale Germaniei și României"
"Trezește-te Moldova, până nu e prea târziu", scrie unul dintre cei finanțați de Rusia prin Pravfond.