În interviul din august 2024, Doga mărturisește că primește pensie din partea Rusiei, unde a activat o perioadă, dar nu primește pensie de la Guvernul R. Moldova, patria sa. În ciuda promisiunilor guvernanților PAS, așa și nu s-a mai rezolvat nimic.

Doga: Cu pensia până acuma se rezolvă, rușii plătesc, dar cui trebuiesc dacă eu nu pot folosi banii de acolo (sancțiuni). Aici nu am pensie, pe cea de la Moscova nu o pot folosi. Vreo 3000 de ruble (cca 651 MDL lunar). Măcar să fie și 100 de mii, ce folos dacă nu le pot lua. Dzeu cu dânșii. Nu a mai rămas mult să primesc pensie. Să rămână pe obrazul statului, nu personal pe cineva, toți știu că nu statul nu plătește pensie.