În premieră, plățile electronice au depășit retragerile de numerar, arată datele BNM. Potrivit datelor raportate de Banca Națională a Moldovei, în primul trimestru al anului 2025, plățile efectuate prin mijloace electronice au atins 27 de miliarde de lei, în timp ce retragerea de numerar s-a cifrat la 25 de miliarde de lei, transmite IPN