Vadim Ceban: „Nu va fi haos pe piața gazelor. Trecerea va avea loc centralizat și automat, în baza unei decizii corespunzătoare. Consumatorii nu vor simți această schimbare. Vor continua să primească aceleași facturi, doar că în loc de inscripția ‘Moldovagaz’ va apărea Energocom”, potrivit șefului interimar al al Moldovagaz.”