Dodon: În 2022, au încercat să mă amendeze pentru că am purtat panglica Sfântului Gheorghe la Marșul Victoriei, dar am contestat această decizie în instanță și am câștigat procesul. Și acum va fi la fel. Și când vom ajunge la putere, vom anula această lege anti-popor și vom readuce simbolurile Victoriei la respectul și onoarea cuvenite în societate.