Chironda: Am luat decizia de a-mi încheia mandatul de consilier în Consiliul Municipal Chișinău. Motivul principal este că, sub conducerea Primarului Ion Ceban, CMC a devenit o anexă docilă a partidului MAN, iar funcționarea acestuia a fost complet blocată. Din păcate, nu pot să continui să fac parte dintr-o structură care nu mai are nicio putere decizională și nu își îndeplinește rolul de a reprezenta în mod real interesele cetățenilor. De asemenea nu cred că este corect să iau remunerarea de patru mii de lei per zi, pentru ședințe sterile, în care nu se decide nimic pentru orășeni. Din acest motiv nu am asistat la ultimele trei zile de ședință.