Locatarii blocului din Durlești, afectat de incediu, s-au pomenit și cu locuințele inundate, după ploile din ultimele zile. Oamenii au publicat pe rețelele de socializare imagini din casele pline cu apă. Guvernul a alocat 1,2 milioane de lei pentru un acoperiș provizoriu. Link