Plăcuță cu numele Ala Nemerenco, scoasă de pe fațada Spitalului Strășeni: Ministerul spune că nu a știut de ea
„Ministerul Sănătății mulțumește celor care au semnalat conținutul inadmisibil al plăcii informative amplasate pe frontispiciul unei instituții medicale publice. Placa a fost deja înlăturată, iar administrația unității medicale atenționată”.