Președintele Maia Sandu, ieri la Tirana, la summitul Comunității Politice Europene: "Am venit cu scopul de a promova interesele Moldovei: să consolidăm securitatea în regiune, să ne întărim reziliența economică și să avansăm în procesul de aderare la UE"
După eveniment, aceasta votat la alegerile prezidențiale din România.