Comunitatea din România a condamnat gestul: Nu vă e rușine niciun pic să votați un individ care folosește tulburarea de spectru autist pentru a jigni sute de mii de copii și de adulți din România care trăiesc cu ea și luptă să se integreze?Este intolerabil să jignești sute de mii de copii și adulți cu tulburări de spectru autist din România. Familiile din România care au un copil cu nevoi speciale se zbat pentru o viață firească într-un stat care doar umilește.
Ulterior Simion și-a cerut scuze, spunând că a vrut să zică... "nazist".
Din aceeași ediție