Un controlor de trafic aerian de la „MoldATSA” de 26 de ani și-a pus capăt zilelor ieri, aruncându-se de la balcon. Potrivit surselor Jurnal.md, motivul suicidului ar fi fost unele probleme tot mai serioase, pe care tânărul le avea la serviciul cu șefii săi. Aceștia, adaugă aceleași surse, l-ar fi umilit deseori, utilizând metode de intimidare implementate în fosta armată sovietică
Autoritatea Aeronautică Civilă anunță o investigație pe acest caz.