Președinta Curții Constituționale, Domnica Manole solicită să i se achite salariile pentru 2017 - 2019, perioada în care a fost demisă din sistemul judecătoresc de regimul Plahotniuc. Totodată, șefa CC consideră că i se cuvine și un prejudiciu cauzat în urma evoluției indicelui prețului de consum și anume a ratei inflației în sumă de 585.288 lei, ce duce suma totală la peste 1 mln de lei (676.380 lei cu titlu de salariu neplătit pentru perioada 4 iulie 2017 - 16 august 2019 și suma de 384.250 lei cu titlul de indemnizație unică de concediere)
Cererea a fost satisfăcută parțial: Curtea de Apel Centru la 31 martie 2025 a emis un ordin prin care a dispus admiterea parțială a cererii Domnicăi Manole și a dispus achitarea salariului neplătit pe perioada absenței forțate de la muncă în sumă de 676.380 lei, ca urmare a solicitărilor și în ceea ce ține de indemnizația unică de concediere egală cu 50% din produsul înmulțirii salariului mediu lunar la 29 de ani compleți de activitatea de judecător, și anume suma de 384.250 lei.