După situația de săptămâna **trecută**, Melnic a scos câteva plăci și arată cum au fost făcute lucrările la o subterană din Centrul Capitalei: "Lucrarea lui Ivan Ceban, tot peretele umblă. Asta e renumita subterană cu penoplast făcută. Vino să faci lucrarea cumsecade. Ca să nu îndrepte pereții - au pus penoplast și pe ea au prins teracota. Oamenii din construcții se prăpădesc de râs. Asta e haltura halturilor".

Reacție de la Primăria Capitalei: Privitor la imaginile care au apărut în spațiul public, unde un consilier PAS rupe intenționat teracota de pe un perete în pasajul subteran din str. Ciuflea, Primăria Chișinău consideră că asemenea acțiuni sunt un „circ”, care nu doar întrec limita bunului simț, dar probabil întrec și limitele legii. Asemenea acțiuni trebuie pedepsite de poliție, a menționat pretorul sectorului Centru, Vlad Hîncu, în cadrul ședinței operative a serviciilor municipale.