Simion: Având în vedere că interesul este din partea vecinilor noștri de avea relații bune cu o țară mai mare, mai puternică, parte a Uniunii Europene și NATO, cred că lucrurile se vor regla, se vor normaliza. Și dacă nu - e treaba lor, opțiunea lor.