Reacția șefei Gender Doc M: Vreo 8-9 ani în urmă, GENDERDOC-M a premiat-o pe Natalia Morari pentru suportul comunității LGBT. Natalia a fost omul care m-a adus la TV8, vrând să schimbăm atitudinile sociale față de comunitatea LGBT.

Astăzi Natalia a ajuns să spună “Eu nu sunt homofobă, doar…” Dragă Natalia, dacă cuvintele “eu nu sunt homofobă”, sunt urmate de “doar”, “dar” și multe alte explicații, care justifică homofobia, înseamnă că ești homofobă. Am scris-o ca să o știi data viitoare, când o să-ți privești în ochi prietenii tăi gay.