Breaking în România: George Simion, contract de 1,5 milioane de dolari din banii românilor pentru a denigra România în SUA. Contractul semnat în 18.04.2025 prevede o campanie de lobby care să-i asigure lui Simion sprijin din partea unor personalități americane cu notorietate, promotoare mai ales ale curentului MAGA. Suma cheltuită ar proveni din banii pe care AUR îi obține din subvenția plătită de statul român partidelor parlamentare
Autoritatea Electorală declanșează control la AUR după contractul de lobby din SUA