Guvernul a aprobat, astăzi, 19 martie, numirea a trei noi consuli generali ai R. Moldova în Italia și Statele Unite ale Americii, se arată în comunicatul de presă al Ministerului Afacerilor Externe. Vadim Zmeu a fost numit în funcția de consul general la Padova, Italia. Noul consul general la Chicago, SUA este Anton Lungu. Maxim Arghir a fost numit noul consul general la Sacramento, SUA