Donald Trump, mesaj de susținere pentru Tesla, pe rețelele de socializare, în încercarea de a salva compania după acțiunile politice nesăbuite ale lui Elon Musk: Spune că își va cumpăra o Tesla și îi îndeamnă pe americani să facă la fel, "după ce radicalii de stânga vor să-l pedepsească pe nedrept"
Pentru republicanii, conservatorii și toți americanii de seamă, Elon Musk se expune pentru a ajuta națiunea noastră și face o treabă FANTASTICĂ! Dar Radicalii din Stânga, așa cum fac adesea, încearcă să boicoteze ilegal și în mod conspirativ Tesla, unul dintre cei mai mari producători auto din lume, și „copilul” lui Elon, pentru a-l ataca și a-i face rău lui Elon și tot ceea ce el reprezintă. Au încercat să facă același lucru cu mine la urnele pentru alegerile prezidențiale din 2024, dar cum a decurs? În orice caz, mâine dimineață voi cumpăra o Tesla nouă, ca o dovadă de încredere și sprijin pentru Elon Musk, un adevărat american de seamă. De ce ar trebui el să fie pedepsit pentru că își folosește abilitățile extraordinare pentru a ajuta la realizarea MAKE AMERICA GREAT AGAIN?