Caz tragic la bubuieci. Familia copilului de 13 ani, care a murit săptămâna trecută la spital, după ce a suportat un traumatism la picior, crede că băiatul a fost victima bullying-ului și acuză administrația școlii că nu a intervenit. Unchiul băiatului afirmă că elevul era umilit de colegi încă înainte de a se întâmpla tragedia. Familia a depus plângere la poliție și insistă pe o investigație completă. Pe acest caz s-a autosesizat și Avocatul Poporului pentru drepturile copilului
MEC, despre cazul tragic al elevului din Bubuieci: „Dacă bullying-ul se va confirma, vom solicita aplicarea sancțiunilor”