Deputatul socialist Bogdan Țîrdea, prins că și-a parcat VW Toureg-ul la mai puțin de 1 metru de trecerea de pietoni. Acesta crede însă, că, problema nu e în faptul că a pus în pericol viața pietonilor, dar că... a fost la protest în fața casei șefului Poliției, Viorel Cernăuțeanu. Mai scrie în mesaj că-și amintește că și-a parcat SUV-ul achiziționat cu 30 de mii euro... la 5 m distanță de trecere și totul este de fapt o răzbunare