Alimentație gratuită în școli, din septembrie 2025, pentru elevii claselor gimnaziale. O hotărâre în acest sens a fost aprobată de Guvern miercuri, 26 februarie. Măsura se referă la aproximativ 153 de mii de elevi și reprezintă o extindere a programului de alimentație gratuită