Din aceeași ediție
Indiferent de situație și tarif, Chișinăul NU va mai cumpăra energie electrică din regiunea transnistreană; Recean: „Este o vulnerabilitate care ne costă”
Nu există energie fără plată, până la urmă plătim pentru ceea ce ni s-a părut că este energie ieftină. Cei din stânga Nistrului au plătit cu o lună de frig și întuneric”, a declarat premierul Dorin Recean în cadrul emisiunii „Cabinetul din Umbră” de la Jurnal TV.