Tiraspolul a început procesul de demontare a posturilor de control ilegale instalate în Zona de Securitate, a confirmat vicepremierul pentru Reintegrare, Oleg Serebrian. Acesta a menționat că informațiile privind demontarea au fost verificate parțial, iar primele acțiuni au fost înregistrate în localitatea Bender