Rezultatele PA se măsoară în dosare trimise în judecată, dar mai ales în condamnări, dar nu în ieșiri la TV. Instituțiile statului i-au oferit sprijinul necesar, iar atunci când cetățenii constată lipsa condamnărilor serioase, doamna procuror-șef pasează vina pe toată lumea, mai puțin pe cei care gestionează efectiv dosarele.
Mai puțin să se plângă și mai mult să livreze rezultate.”