Incredibil! "Guvernarea a cauzat creșterea datoriei de stat în doar o singură lună cu 10 mlrd de lei, ceea ce reprezintă 3.1% - o catrastrofă veritabilă". Declarațiile îi aparțin lui Ion Chicu, care a mai menționat zilele trecute "că astfel atingem un antirecord rușinos"