Slusari, supărat că toți vor beneficia de compensarea tarifului la energia electrică: Nu cunosc cine este autorul acestei idei năstrușnice privind alocarea compensațiilor egale pentru toate familiile la achitarea lunară a celor 110 KWT și agentul termic. Dar este un absurd periculos de a egala oligarhii și pensionarii sub aspectul protecției sociale. Domnilor guvernanți, limita prostiilor voastre demult este epuizată. UE face totul pentru a salva țara noastră de destabilizare într-un an electoral. Nu discreditați aceste eforturi prin incompetența voastră"
Replica deputatului Marian: "O postare populistă a dvs. ca și multe altele. Clasa mijlocie, adică cea mai activă parte a populației, întotdeauna era dezavantajată în acest sistem de compensații. A venit timpul să primească și ei niște beneficii de pe urma impozitelor pe care le-au plătit în toți acești ani. Dvs vorbiți de câțiva oameni în cruce de la ANRE și BNM, dar nu menționați aprox. 250 mii de familii în plus care merită acest suport".