"Orânduirea globală se schimbă, sistemul vechi pleacă, pleacă globaliștii și vin suveraniștii. Maia Sandu și gașca nu se poate schimba".

"Se vorbește că Moldova trebuie să fie lagăr de concentrare pentru oamenii din Asia mijlocie"

"PSRM este un partid suveranist. Noi credem că limba e "moldovenească", pledăm pentru valori tradiționale cu familie din bărbat și femeie, cerem interzicerea prin lege a orice acțiune a LGBT în R. Moldova. Trebuie să scăpăm de asta".

"Suntem contra construcției bazei militare de la Băcioi"

"Trebuie să schimbăm relația cu UE, politica până acum a fost în favoarea globaliștilor, dar nu a moldovenilor: Moldova nu trebuie să negocieze cu Bruxelles, dar bilateral cu fiecare țară din UE. UE și-a propus militarizarea, ce căutăm noi acolo?! Ne-au impus să ne alăturăm sancțiunilor internaționale, fapt ce a lovit în economia noastră"

"Trebuie să ne orientăm către așa lideri ca Viktor Orban, premier al Ungariei"

"ONG-iștii și sorosiștii au acaparat instituțiile de stat din Moldova".

"Cer audit din partea noii administrații americane referitor la preluarea controlului justiției de către ONG-urile străine, investigarea finanțării externe a campaniilor Maiei Sandu"

"E necesară aprobarea în Moldova a unei legi de reglementare a activității organizațiilor neguvernamentale"