Krasnoselski și-a amintit azi să mulțumească printre dinți și părții moldovenești pentru implicare în depășirea crizei energetice din r. transnistreană:
Cred că este corect să remarc participarea specialiștilor şi oficialilor moldoveni responsabili de acest domeniu la prevenirea opririi complete a circulației gazelor în sistem, care ar fi adus consecințe foarte grave. Le sunt recunoscător și le spun mulțumesc. Dacă ar fi fost mai devreme - cred că ar fi fost și mai ușor pentru toți