Primele reacții ale oamenilor din r. transnistreană, colecție de pe TikTok: Foarte fericiți ca se vor putea încălzi din nou și ca electricitatea nu se va mai oferi pe grafic
(…) Deși sunt entuziasmați, foarte puțini din ei însă menționează ca acest lucru a fost posibil grație autorităților de la Chișinău și UE. “Nouă ne-au dat gaz” este formularea care apare cel mai des pe rețelele de socializare.