Cei care încearcă să intre în țară sub pretextul că sunt turiști sau că vin la rude, dar de fapt se infiltrează cu scopul de a ajunge în regiunea transnistreană, li se spune: „Mulțumesc, stânga împrejur, o să veniți altă dată.” Sunt întorși de la aeroport. Ei vin prin Erevan, Tbilisi, Istanbul sau Baku. Va intra în vigoare anul acesta un regim nou, prin care noi vom avea acces, înainte de îmbarcare, la lista pasagerilor. Vom putea, dintr-o etapă premergătoare, să le spunem: „X, Y, Z rămâne la sol, mulțumim, vine altă dată.”
Din aceeași ediție
În regiunea transnistreană, 50% din șoferi dețin permise auto ale R. Moldova
Ceban, foc și pară la ședința CMC: Voi, cei din PAS, sunteți mai răi decât trântorii. De orice v-ați apucat ați distrus, vremurile bune s-au transformat în coșmar
Direcția generală pentru protecția drepturilor copiilor din cadrul Primăriei Capitalei îndeamnă publicul să-l voteze pe Ion Ceban drept omul anului în cadrul concursului VIPmagazin
După ce subiectul a provocat indignare pe facebook, textul a fost șters.