Primele reacții pe canelele media separatiste: Supărați că nu vor primi gaz pentru uzinele de producție, ci doar pentru a evita o criză umanitară și că malul drept (Moldova) ar trebui să beneficieze de reducere la energie de peste 50%, în timp ce "ei vor continua să sufere"