Imagini din satelit - Centrala de la Cuciurgan/MGRES și-a ars cărbunele din stoc pe jumătate, până pe 16 ianuarie. Mai au rezerve până la mijloc de februarie, atunci când nu vor mai putea produce nici energie electrică, dacă nu se identifică o soluție