Surse neoficiale spun că Guvernul de la Chișinăul se află într-o etapa avansată a negocierilor de rezolvare transparentă a crizei energetice în regiunea transnistreană
(…) Deocamdată e neclar care ar fi soluția după declarațiile lui Krasnoselski de azi, însă un eventual succes “ar putea pune punct crizei prelungite, ar ajuta oamenii pe ambele maluri ale Nistrului și ar pune capăt șantajului energetic rusesc”, menționează aceeași sursă.