"Operațiunea salvarea copancenilor". Igor Dodon anunță că a ajuns azi în s. Copanca, care a rămas fără electricitate și gaz după ce rușii au închis gazul pe 1 ianuarie, mai mulți locuitori fiind împotrivă să fie conectați la electricitate de pe malul drept, unde este de câteva ori mai scumpă
După ce a ajuns acolo, președintele PSRM anunță că a acceptat să participe la o întrevedere publică solicitată de locuitorii din Copanca, "care va avea loc în cel mai scurt timp posibil".