Dumitru, scrie, te rog, cerere de demisie chiar la Davos. După asta mergi cu inimă împăcată la schiat. Moldova are nevoie acum de manageri de criză, nu de personaje, îngrijorate de propriu piar pe banii contribuabililor.
Din aceeași ediție
Recean la Forumul de la Davos: „O soluție la criza gazului din stânga Nistrului depinde de retragerea trupelor ruse din regiune”
România vrea să amâne închiderea centralelor pe cărbune. Ministrul Energiei: „O perioadă de timp, poate până în 2032”
Ministrul Energiei: Nu trebuie să renunţăm la centralele pe cărbune până nu punem ceva în loc. Degeaba protejăm mediul dacă mergem către colaps economic/ Ordinea priorităţilor în opinia ministrului Energiei