Muncitorii spun că nu își primesc salariile, iar restanțele pentru perioada iulie – decembrie 2024 ar constitui peste 190 de milioane de lei. Federația Sindicală a Feroviarilor din R. Moldova (FSF) cer autorităților centrale „o soluționare imediată”.