Feroviarii anunță proteste: „Muncitorii nu mai au ce mânca, nu au cu ce achita facturile, îmbrăca și încălța copiii”
Muncitorii spun că nu își primesc salariile, iar restanțele pentru perioada iulie – decembrie 2024 ar constitui peste 190 de milioane de lei. Federația Sindicală a Feroviarilor din R. Moldova (FSF) cer autorităților centrale „o soluționare imediată”.