„Moldova este tot mai aproape de a deveni membră SEPA. Acest lucru ar trebui să se întâmple în primul trimestru al acestui an sau, în cel mai târziu, până la vară. Locuitorii Moldovei vor economisi cel puțin 20 de milioane de euro anual datorită tranzacțiilor mai ieftine”, a declarat Dragu.