Rusia continuă să-i țină în frig pe oameni. Ministerul Energiei anunță că Rusia și Gazprom nu au făcut luni rezervări de capacitate pe luna februarie pe gazoductul transbalcanic pentru a transporta gaze în regiunea transnistreană
Asta deși ieri Vadim Krasnoselski declara la televizor că ei deja au bani pentru a plăti.