Știri din __nistrenia__, după ce rușii le-au oprit gazul oamenilor de 21 de zile și îi țin în frig, folosindu-i pentru a se război cu Chișinăul: Termometrele în case arată cca 13-14 grade, după ce pereții s-au răcit
"Să vă spun că e frig, cred că nu spun nimic. Am înghețat până la oase", spune o locuitoare care a publicat și secvențe video pe rețelele de socializare.