Vești deocamdată bune de la Ministerul Energiei: Statistica primelor 20 de zile din ianuarie arată că tariful la energie nu va mai crește. Asta pentru că nu s-a importat energie de avarie (de 3x mai scumpă), s-a economisit suficient, iar ponderea energiei regenerabile și cea produsă pe intern a fost la cote înalte