Din aceeași ediție
Donald Trump vrea ca SUA să aibă 50% din companie: "Americanii merită să vadă Inaugurarea noastră interesantă de luni, precum și alte evenimente și conversații. (...) Aș dori ca Statele Unite să aibă o poziție de 50% de proprietate în TikTok într-o asociere mixtă. Făcând acest lucru, salvăm TikTok, îl păstrăm pe mâini bune și îi permitem să fie folosit. Fără aprobarea S.U.A., nu există Tik Tok. Cu aprobarea noastră, valorează sute de miliarde de dolari - poate trilioane
"Prin urmare, gândul meu inițial este o asociere între actualii proprietari și/sau noii proprietari prin care S.U.A. deține 50% de proprietate într-o societate mixtă înființată între S.U.A. și alt partener".